100 let SKAM Olomouc


S.K.A.M. oslavil v říjnu 2023

100 let od založení původního klubu SKAM OlomoucV rámci oslavy proběhlo v sobotu 7. října v Olomouci a okolí setkání historických automobilů a motocyklů vyrobených do roku 1945. Akci pořádál SKAM Olomouc ve spolupráci s Městem Olomouc, Výstavištěm FLORA Olomouc a obcí Příkazy.
Program setkání historických automobilů začal v 9:30 hodin na Horním náměstí v Olomouci za doprovodu živé hudby v podání VH DIXIE Olomouc. Součástí setkání byla i módní přehlídka dobového oblečení Salonu první republiky pod vedením Sylvie Zouharové Dykové. Vzhledem k tomu, že účast vozidel byla omezena pouze pro auta a motocykly vyrobené maximálně do roku 1945, výstava probíhala ve skvělé atmosféře I.Republiky.
Po 12h se přesunula vozidla za představení všech posádek (60 automobiů a 22 motocyklů) do Rudolfovy aleje ve Smetanových sadech, kde pak proběhla soutěž o Cenu primátora, v níž diváci rozhodli o nejkrásnějším automobilu a motocyklu akce.
Po té historická vozidla odstartovala do odpolední etapy, která účastníky zavedla přes původní závodní tratě v okolí Svatého Kopečku asi 45 km dlouhou trasou do Příkaz, kde byl SKAM Olomouc 13. října 1923 založen._______________________________________________________
Fotografie pořídil Karel Manek a Tonda Malý.
_______________________________________________________

;